A Zenit nyerte a 2012-es Dubai World Cup Cup-ot

PETERSBURG "ZENIT" AZ UZBEKISZTÁN "BUNEDKOR" OLIMMP CSOPORTJÁT 5-0-SZERZŐDÉS SZÜKSÉGESSÉGET TÖRT.

A végső oszlopban a „Zenith” az első 15 percben nagy pontszámmal nyert, egyértelműen magasabb szintű edzésnek köszönhetően, de csak egy gólt szerezhet. Danko Lazovic büntetést kapott a végső szabálytalanság miatt. Az Üzbegisztán nemzeti csapatának kapusa saját büntetődobozában lerombolta Alexander Bukharovot, szinte súlyos sérülést okozva. A következő cél, a közönségnek körülbelül egy órát kellett várnia a játékidővel. A második félidő második felében, a kettős Alessandro Rosina-nak köszönhetően a „Zenith” növelte a pontszámot, és három perc alatt még két gólt adott hozzá Danny számára.

A CSKA-nak és a „Torpedo-nak” Alexander Heinrich-ről szóló játék után ismert egy kis show-t. Először egy ritka kaszkadőr próbált végrehajtani a labdarúgásban, büntetéssel. Ez a kísérlet összeomlott. A játékvezető lehetőséget adott a támadó javulásának. Heinrich azonban nem is kihasználta a második esélyt, és a labdát messze a kapu fölé irányította. A döntőbe vezető úton a „kék-fehér-kék” legyőzte az üzbég „Bunyodkorot” (2: 1) és az iraki olimpiai csapatot (2: 1).

A győzelem után a Zenit vezetőedzője, Luciano Spalletti azt mondta, hogy elégedett az eredménnyel: „Sikerült megvalósítanunk azt, amit terveztünk: magas színvonalú játékokat tartunk és nyugalmat szerezhetünk, ami annyira fontos. A meccs után elmentem az öltözőbe, mert a díj nem érint engem. A győzelem a srácok érdeme, mert ők voltak azok, akik „megszerezték”, feláldozták, de én csak néző vagyok. A nézőket általában nem ítélik oda. És azt is hozzá kívántam adni, hogy értékelik az elért eredményt. Nagyon jól érezzük magunkat itt Dubajban, a feltételek szempontjából dolgozom, és azon versenyek szervezésével kapcsolatban, amelyekben részt veszünk. "

A Matchworld Cup-ot először tavaly Dubaiban tartották, és a verseny sikerének köszönhetően 8 labdarúgó-válogatottot hívtak meg a 2012-es versenyre. Mark Biolly, a Kupa ügyvezetõ igazgatója egy interjúban elmondta, hogy Dubai a sportra összpontosít, és a jól felszerelt, modern stadionok jelenléte miatt a város kiváló helyszíne az ilyen szintû sporteseményeknek.