Orosz nő nyerte meg a dubai ötvözet versenyét

Az orosz nő nyerte a kajakfutást Dubai hegyvidéki régiójában.

Az orosz Milena Mitich nyertesek között szerepelt a hétvégén Dubaiban megrendezett Hatta női kajak versenyen.

A régióban az első ilyen jellegű eseményt a Dubai Sport Tanács Női Sportbizottsága (DSC) szervezi, Hatta Kayak szponzorálásával. Az összegyűjtött pénzeszközök a tanár humanitárius kezdeményezésére irányulnak.

Kiemelkedése, Said Harib, a DSC fõtitkára személyesen felügyelte a versenyt Lamia Abdulaziz Khan, a DSC Igazgatóságának tagja és a Női Sport Bizottság elnöke mellett.

A versenyek két távolságon - 700 és 1200 méter - tartottak. Mitić lett a győztes a leghosszabb távolságon 12 perc és 32 másodperc eredményekkel.

Lamia Abdulaziz Khan elmondta: "A gyönyörű, de kihívást jelentő tájjú Hutta ideális különféle sporteseményekhez, és minden bizonnyal várjuk, hogy visszatérjenek ide még a nők számára nyújtott további tevékenységekkel."

A Lamia bejelentette a közelgő dubai triatlon versenyeket és az Al Marmoom-sivatagban zajló női kerékpározást.

A Dubaji Sporttanács 10 éve aktívan használja ki a Hatta hegyvidéki régió gazdag lehetőségeit. Az éves programok részeként számos sporteseményt szerveztek itt.