Az Egyesült Arab Emírségek csapata egy lépéssel megállította a klub világbajnokság megnyerését

A Real Madrid lett a klub labdarúgó bajnoka, legyőzve az Egyesült Arab Emírségek csapatát.

A Real Madrid a klub világbajnokság döntőjében legyőzte az Al-Ain emirátus klub csapatát (4: 1).

Az eredményt a mérkőzés 14. percében a „Real” horvát középpályás, Luca Modric nyitotta meg. A szünet előtt a spanyol klub nem tudta növelni az eredményt az eredményben. De már a második félidőben a tejszínes háromszor ütött be az emirátus klubjába. A spanyol Marcos Lloriente (60. perc) és a védő, Sergio Ramos (78. perc) szerzett gólt. Al Ain újabb gólt szerzett a saját kapujába. Az egyetlen labdát Madrid felé a Tsukas Siotani emirátus klub japán légiósai szerezték.

A Madridi Klub kiállította negyedik győzelmét a versenyen. Ugyanakkor, krémes harmadik alkalommal nyerte meg a trófeát. Így a „Real” legyőzte a katalán „Barcelona” -ot a világbajnokságon elért győzelmek számában. Összességében a Real Madrid ötször vett részt a versenyen.

Mind a hat konföderáció klubversenyek nyertesei a KChM-en beszélnek. A jelenlegi sorsoláson Real és Al Ain mellett az argentin River Plate, a mexikói Guadalajara, a japán Kashima Antlers, a tunéziai Esperance és az új-zélandi Tim Wellington vett részt. A Real Madrid az elődöntőben kezdte meg a verseny útját, ahol 3-1-es legyőzte Kashima Antlers-t.