Új rekordokat állítottak fel a dubai FINA úszó világbajnokságon

Az Egyesült Arab Emírségekből származó Team Speedo úszók csapata, amely részt vett a FINA 10. rövidebb úszási világbajnokságán, 100 méteres 4-es váltóversenyt nyert, ezzel a Guinness Rekordok könyvében szereplő rekordot szerezve.

A közelmúltban épült Hamdan bin Mohammed bin Rashid sportkomplexumban a FINA 10. rövid versenyű úszási bajnokságon az előzetes versenyek első kvalifikációs fordulója során Obeid Al Jesmi, az Egyesült Arab Emírségek nemzeti úszócsapatának kapitánya rekordidőt mutatott 4 x 100 m szabadúszó váltóverseny testvérével, Saiddal, Bakitmal és Faisallal "Az Egyesült Arab Emírségek nemzeti csapata számomra egy család, manapság azonban különösen erős a család érzése, mivel a FINA bajnokság első freestyle stílusú csapata lettünk testvérekből" - mondta Al Jesmi egy interjúban. "Hidd el, ez egyedülálló érzés. Mindannyian nagyon boldogok vagyunk, hogy egy csapatban részt tudtunk venni ebben a bajnokságban és megnyerhetjük azt."

Meg kell jegyezni, hogy ezen a napon a meglepetések és az új rekordok nem értek véget. Ryan Lochte amerikai úszó újabb bajnoki rekordot állított fel egy 200 méteres gyorsúszás 1: 42,38-os úszással. És az oroszok, Stanislav Donets, Stanislav Lakhtyukhov, Jevgenyij Korotyshkin és Nikita Lobintsev ezüstérmesek lettek a 4-100 méteres kombinált váltóban. Általánosságban elmondható, hogy az orosz csapat a második helyezést érte el a rövidek pálya világbajnokságán, amely 2010. december 19-én Dubaiban véget ért. Az oroszok 10 érmet nyertek, ebből 4 arany, 4 ezüst és 2 bronz. Stanislav Donets kiválóan teljesített 50 és 100 méter távolságon a hátulról, Jevgenyij Korotjškin nyerte meg a 100 méteres pillangóütést, Nikita Lobintsev lett a második csúszás 400 méteres távolságban, a harmadik pedig a 100 méteres szabadúszásban. Az érmesek között Dotola Izotov és Szergej Fesikov is szerepelt. A női csapat legjobb eredménye - negyedik hely a kombinált 4–100 méteres váltóban.

Az Egyesült Államok csapata volt a legsikeresebb az Egyesült Arab Emírségekben, 12 arany-, 6 ezüst- és 7 bronzérmével. Bezárta az első három spanyolot (4-2-2). Összesen 40 érmekészlet nyert a dubai világkupán. Kína és Ausztrália nemzeti csapata elérte az orosz csapatot az érmek számában (14, illetve 11), ám elvesztette minőségét. A kínai - 3 arany-, 5 ezüst- és 6 bronzérmet, az ausztráliak - csak egy díjat kaptak a legmagasabb érdemekről.